resulater

Flugtskydningscenter-Karup

Fastelavnsskydning 2019

Kattekonge blev Rene Bertelsen

20 personer brugte i alt 502 skud til tønden

Firekantskydning Sporting 2019

2019






 JAFI

KARUP

 STOHOLM

THORNING

9/5 i Ulbjerg

  314

 320

 313

294

Den 10/6 i Karup

303

306

296

284

Den 23/6 i Thorning

324

304

287

301

Den 25/8 i Stoholm

314

261

280

265

 Total

1255

1191

1176

1144

1

2

3

4









 Karup holdet bestod den 9./5. af

 Søren Tange 64

 Kent Simonsen 70

 Jan Nørby 70

 Benny Sørensen 58

 Buller 58



Karup holdet bestod den 10/6 af 

Jan Nørby

Kim Andersen

Lars D. Sørensen

Benny sørensen

Andreas L. Johansen



Karup holdet bestod den 25/8 af

Lars D. Sørensen

Kurt Christensen

Simon Philbert

Rainer Rahb

Buller



Karup holdet bestod den23/6 af

Søren Tange

Thomas Gravesen

Jan Nørby

Lars D. Sørensen

Kent Simonsen



Pokal/holdskydning den 7/9 -  2019

Pokal/holdskydning den 7/9 - 2019

Mester:

nr. 1 Kenth Sommer 39/40

nr. 2 Jan Nørby 38/41

nr. 3 Frans Rasmussen

Skeet:

nr. 1 Jan Nørby 22

nr. 2 Uffe Ø. Jensen 21

nr. 3 Buller 20

A:




Sporting:

nr. 1 Jan Nørby 23

nr. 2 Buller 22

nr. 3 Lars D. Sørensen 21

Veteran:

nr. 1 Bent Kjærsgaard 21/25

nr. 2 Persørensen 20/25

nr. 3 Buller 20/26


Nordisk Trap:

nr. 1 Kenth Sommer 24

nr. 2 Jan Nørby 23

nr. 3 Bjarne Rasmussen 19

Junior:




Dagens bedste skytte i jagt - Skeet - Trap og sporting  den 7/9 - 2019


 Jan Nørby 89/99

Dame:




Begynder:

nr. 1 Martin Pedersen 17/25

nr. 2 Rene Ekholm 6/29




Finaleskydning Pulverduer 28/8 - 2019:

Nr. 1 Thomas Graversen  23  (omsk.)

Nr. 2 Jesper Pedersen 23 (omsk.)

Nr. 3 Kim Killerich 22

Jæger:

Holdskydning den 7/9 - 2019  Karup-Kølvrå:

Jan Nørby 45/49

Uffe Ø. Jensen 43/50

Kim  Andersen 41/49

Lars D. Sørensen 41/50

Kenth Sommer 40/49

Poul E. Andersen 35/49


Vinder i 2019 Karup -Kølvrå med 245/296


Holdskydning den 7/9 - 2019 Frederiks

Ole Rud  42/49

Buller40/45

Kim Dürr 37/49

Frans Rasmussen 35/50

Jonas Svendsen 33/50

Arne Svendsen 33/52


Frederiks i 2019 med 220/351

Støt vore sponsorer for de støtter os.

Frederiks Smede & VVS A/S    www.fsvas.dk


Grønhøj Vognmandsforretning

  www.ghvf.dk


JAFI A/S Viborg  www.jafi.dk


Kølvrå Tømrer og Snedkerforretning Aps  www.kvts.dk


Muremester Steen Fløjgaard A/S  www.floejgaard.dk


Karup Kartoffelmelfabrik Amba.  www.kkmel.dk


PHILBERT ENTREPRISE Aps

V/Simon Philbert

www.philbert-entreprise.dk

Karup Bio

http://www.karup-bio.dk/

Bredgade 19,  Karup

97 10 10 54