Resultater 2017

Flugtskydningscenter-Karup

Afslutning/Holdskydning den 26/8 - 2017

Afslutning/Holdskydning den 26/8 - 2017

Mester:

Skeet:

1. Ole Andersen       38/43

2. Jan N.Smidths      37/40 omsk

3. Lars D. Sørensen  37/40 omsk

1. Søren Tange           24

2. Jan N. Smidth         22

3. Ole Andersen          22



A række:

Sporting:

1. jan N. Smidth           25  omsk

2. Søren Tange            25  omsk.

3. Buller                        24

1. Robert Becker         3047

2.Jørgen Svendsen     28/44

3.

           

Nordisk Trap:

1.Jan N.Smidths            25  omsk.

2. søren Tange              25  omsk.

3. knud Kjellerup            23 omsk

Veteran:

1. Knud Kjellerup          22/25 

2. Niels B. Jensen        22/25

3. Poul E. Andersen     21/24

   

Pokalen Jagt - Skeet - Trap - Sporting 2017:

            Jan N. Smidth 91/99

Junior:

1.

2.

3.



damer:

1. Lene Kristensen       16/27

2.

3.


Finaleskydning i pulverduer den 30/8-2017

nr. 1 Per Lauersen 24 omsk.

nr. 2 Kim Andersen 24 omsk.

nr. 3 Erik Døssing 23

Begynder:

1.

2.

3.



Holdskydning den 26/8 2017 Karup- Kølvrå

Jan N. Smidth             91/99

Søren Tange               89/100

Ole Andersen              87/99

Kenth Sommer            83/100

Kim Andersen              82/99

Lars D. Sørensen        81/99

       Vinder 2017   -   513/561


Holdskydning den 26/8 2017 Frederiks

Knud Kjellerup                     83/99

Buller                                    81/102

Bjarne Larsen                       74/99

Frank Kvist                           74/101

Arne Svendsen                     71/102

Erik Døssing                         68/99

                                           451/603



Thorning

Stoholm

JAFI

FCK

  Thorning den 13/5

nr. 1 -  306

nr. 4 -  288

nr. 2 -  295

nr. 3 -  294

Ubjerg / JAFI den 18/5

nr.1 -  329

nr. 3 -  316

nr. 2 -  325

nr. 4 -  311

Stoholm den 7/6

           nr. 2 - 282

           nr. 1 - 300

           nr. 3 - 275

           nr. 4 - 255

Flugtskydningscenter

Karup den 11/6

          nr. 1 - 318

           nr. 2 - 301

           nr. 3 - 300

          nr. 4 - 294

Total 2017

Nr.1 med 1235

Nr. 2 med 1205

Nr. 3 med 1195

Nr. 4 med 1154







Karup Holdet bestod af

Kurt S. Christensen 65

Kim Andersen 62

Steffen Mackenhauer 57

Stefan Bundgaard 55

Buller  55



Karup holdet bestod af

Steffen Mackenhauer 56

Kim Andersen 53

Stefan Bundgaard 51

Kurt S. Christensen 50

Buller 45



Karup holdet bestod af

Stefan Bundgaard 67

Kim Andersen 66

Buller 65

Kurt S Christensen 61

Benny Sørensen 52


Karup holdet bestod af

Kurt S. Christensen

Thomas Graversen 64

Stefan Bundgaard 62

Kim Andersen 60

Buller 43












Fastelavnsskydning 2017

Kattekonge 2017 blev Kim Elmholt

Der blev brugt 102 skud til tønden af 27 pers.

Mange tak til Karup Kartoffelmelfabrik - karup Bio og Peter Tornvig for præmier til tøndeskydningen.


Resultater fra Fastelavns præmieskydning:


Lukket Senior/Oldboys 1x24

Nr. 1 Bo Pedersen 24/24

Nr. 2 Henrik Moselund 23/24

Nr. 3 Rasmus Heesgaard 23/24


Åben Senior/Oldboys 2x24

Nr. 1 Karl Andersen 48/48

Nr. 2 Rasmus Heesgaard 47/48

Nr. 3 Lars Jensen 47/48

Nr. 4 Holger Nielsen 46/48


Lukket Veteran/Superveteran 1X24

Nr. 1 Jørgen Schmidt 23/24


Åben veteran 2X24

Nr. 1 Jørgen Schmidt 48/50

Nr. 2 Hans Nielsen 46/48





                                                            Firekant Skydning i Sporting


Støt vore sponsorer for de støtter os.

Frederiks Smede & VVS A/S    www.fsvas.dk


Grønhøj Vognmandsforretning

  www.ghvf.dk


JAFI A/S Viborg  www.jafi.dk


Kølvrå Tømrer og Snedkerforretning Aps  www.kvts.dk


Muremester Steen Fløjgaard A/S  www.floejgaard.dk


Karup Kartoffelmelfabrik Amba.  www.kkmel.dk


PHILBERT ENTREPRISE Aps

V/Simon Philbert

www.philbert-entreprise.dk

Karup Bio

http://www.karup-bio.dk/

Bredgade 19,  Karup

97 10 10 54