Resultater 2018

Resultater 2018


Fastelavnsskydning den 11/2 (i meget dårlig vejr, storm og sne)


Katte Konge blev Søren Tange

Der blev brugt 105 skud til tønden


Senior/Oldboys 1X24 lukket Jagt skydning

nr. 1 Rene Bertelsen 24/26

nr. 2 Lars Jespersen 22/24 (omskyd)

nr. 3 Kim Henriksen 22/24 (omskyd)


Senior/Oldboys 2X24 åben jagtskydning

nr. 1 Lars Jespersen 48/48

nr. 2 Kasper Buur 46/48

nr. 2 Kim Henriksen 46/48


Veteran/Junior/Dame 1X 24 lukket Jagtskydning

nr. 1 Carl Søgaard 20/25

nr. 2 Erik Døssing 19/26

nr. 3 Poul E. Andersen 18/28


Veteran/Junior/dame 2X24 åben Jagtskydning

nr. 1 Erik Døssing 36/52


Sporting 2X25 (1kort fra hver bane)

nr. 1 Henrik Moslund 45

nr. 2 Lars Jespersen 44

nr. 3 Søren Tange 41

 



Firekant skydning sporting


JAFI

Stoholm

Karup

Thorning

Ulbjerg/ JAFI den 3/5

324 

289

309

297

Stoholm den 23/5

306 

281

301

271

Flugtskydningscenter Karup den 31/5

               306

                239

                291

                258

Thorning den 10/6

              310

               277

                301

                300

Total

1. plads med 1246

4. plads med 1086

2. plads med 1202

3. plads med 1126








Karup holdet bestod den 3/5 af

Jan Nørby

Lars D. Sørensen

Søren Tange

Andreas L. Johansen

Kurt S. christensen






Karup holdet bestod den 31/5 af

Jan Nørby

Lars D. Sørensen

Søren Tange

Kim andersen

Buller


Karup holdet bestod den 10/6 af

Jan Nørby

Lars D. Sørensen

Søren Tange

Kurt S. Christensen

Andreas L. Johansen











Afslutning/Holdskydning den 25/8 - 2018

Afslutning/Holdskydning den 25/8 - 2018

Mester:

Skeet:

1. Kenth Sommer 39/40

2. Ole Andersen 38/42

3. Jan Nørby 37/40

1. Kim Andersen 24

2. Jan Nørby 23

3.  Buller 20/25







Sporting:

1. Jan Nørby 24

2. Søren Tange 23 omsk.

3. Kim Andersen 23 omsk.

A række

1.Jens Kjærulff 28/45

2.

3.

           

Nordisk Trap:

1. Jan Nørby 23 omsk.

2. Stig Sommer 23 omsk.

3. Ole Andersen 23 omsk

Veteran:

1. Niels Bjarne Jensen 22/24   

2. Karl Søgaard 20/26

3. Ejnar Lindgaard 20/27

   

Pokalen Jagt - Skeet - Trap - Sporting 2018:

   Jan Nørby 88/99         

Junior:

1. Emil Kjærulff 6/27

2.

3.



damer:

1.

2.

3.


Finaleskydning i pulverduer den 29/8-2018

nr. 1 Jørgen Mørup 25

nr. 2 Jan Nørby 24

nr. 3 Kim andersen 24

Begynder:

1.

2.

3.



Holdskydning den 25/8 2018 Karup- Kølvrå

Jan Nørby 88/99

Kim Andersen 85/99

Kenth Sommer 81/99

Ole Andersen 81/100

Benny Sørensen 75/100

Søren Tange 74/99


Vinder 2018 Karup- Kølvrå med  484/596     


Holdskydning den 25/8 2018 Frederiks


Buller 78/100

Bjarne larsen 68/102

Frank Kvist 64/101


Frederiks  210/303




Flugtskydningscenter-Karup

Støt vore sponsorer for de støtter os.

Frederiks Smede & VVS A/S    www.fsvas.dk


Grønhøj Vognmandsforretning

  www.ghvf.dk


JAFI A/S Viborg  www.jafi.dk


Kølvrå Tømrer og Snedkerforretning Aps  www.kvts.dk


Muremester Steen Fløjgaard A/S  www.floejgaard.dk


Karup Kartoffelmelfabrik Amba.  www.kkmel.dk


PHILBERT ENTREPRISE Aps

V/Simon Philbert

www.philbert-entreprise.dk

Karup Bio

http://www.karup-bio.dk/

Bredgade 19,  Karup

97 10 10 54