Pokalskydning 2010
Startside Op

 

Pokalskydning 2010 for Karup

resultatliste for Fredriks :

Torsdag den 17. juni 2010 blev der afholdt pokalskydning på F.C.K. med

deltagelse af 21 skytter.

Lukket mesterrække med 40 duer           

nr. 1     Kurt S. Christensen       38/41                              

nr. 2     Lars K. Nielsen             37/43          

nr. 3     Peter J. Frandsen          36/41                                                                 

Lukket A-række med 24 duer                              

nr. 1     Jan Schmidt                  17/30                                                        

Lukket veteran med 24 duer                    

nr. 1     Poul Erik Andersen       21/24          

nr. 2     Benny Mortensen          20/25          

nr. 3     Thorkild Hvam             17/24

 

Lukket Junior

nr. 1     Jonas Hagen                 19/24

nr. 2     Mark Bech                    17/26

 

Åben mesterrække med 24 duer

nr. 1     Peter J. Frandsen          22/24

nr. 2     Lars K. Nielsen             22/26

nr. 3     Kim Dürr                      21/24

                                                                              

Åben veteran

nr. 1     Thorkild Hvam             19/25

nr. 2     Benny Mortensen          18/25

 

Åben junior

nr. 1     Jonas Hagen                 21/24

 

Åben højreduer

nr. 1     Lars Erik Bitsch            6/11

           

Åben bagduer

nr. 1     Lars Erik Bitsch            8/10

 

Nordisk trap

nr. 1     Simon Philbert              21

 

Sporting

nr. 1     Simon Philbert              23

 

Skeet

nr. 1     Poul Erik Thomassen    21

            (Buller)

 

Monte Carlo skydning                                                                           

vinder Kurt S. Christensen                

           

 

Foreningspokalen blev vundet af

Kurt S. Christensen med 22/24

 

Kennel Kollerups vandrepokal i               

mesterrækken blev vundet af                   

Kurt S. Christensen                                     

 

Guldbagerens vandrepokal i

A-rækken blev vundet af

Jan Schmidt

 

Benny Mortensens vandrepokal              

i veteranklassen blev vundet af                            

Poul Erik Andersen

 

KD Montages vandrepokal

i junior rækken blev vundet af

Jonas Hagen

 

Kloster Sølvs vandrepokal

i Nordisk trap blev vundet af

Simon Philbert

 

Kloster Sølvs vandrepokal

i Sporting blev vundet af

Simon Philbert

 

Frederiks Jagtforenings vandrepokal

i Skeet blev vundet af

Poul Erik Thomassen (Buller)

 

Flidspokalen gik til

Poul Erik Andersen                             

 

 Pokal skydning 2010.
Karup-Kølvrå Jagtforening


Mester Lukket: Karup – Kølvrå Jagtforenings Pokal
1. Kim Andersen 37/41
2. Benny Sørensen 37/42

A Lukket: G. F. Forsikrings Pokal
1. Morten Poulsen 18/27

Veteran Lukket: Ottos Salons Pokal
1. Poul Erik Andersen 21/24

Damer Lukket: Kjeld Christensens Pokal
1. Birgitte Windfeld 14/27

Begynder: Karup – Kølvrå Jagtforenings Pokal
1. Anette Löftgren 5/37

Junior Lukket: Munklinde Og Omegns Jagtforenings Pokal
1. Mathias Jeppesen 16/25

Mester Åben:
1. Peter Frandsen 22/24
2. John Milther 20/24

A Åben:
1. Jens Lynge 22/25

Veteran Åben:
1. Benny Mortensen 18/25

Junior Åben:
1. Mathias Jeppesen 19/25

10 Bagduer
1. Kim Andersen 9/10

10 Højre duer
1. Benny Sørensen 10/10

Skeet
1. Benny Sørensen 20

Sporting: Villy Plougmanns Pokal
1. Peter Frandsen 21

Trap
1. Peter Frandsen 24
2. Erik Døssing 21

                                                             

Pokalskydning 2011
Pokalskydning 2010