Skip to main content

Femkant 2024

Femkant 2024

2024 Sevel Vemb Morsø Brodal Karup
Sevel den 7. april
Vemb den 21. april
Morsø den 11. maj
Brodal den 2. juni
Karup den 15. juni
Total Træf
Placering Nr. Nr. Nr. Nr. Nr.
Karup holdet  bestod af

 

 

 

 

 

 

Femkant 2023

2023 Karup 121 skytter Nees 120 skytter Morsø 95 skytter Brodal 134 skytter Sevel 105 Skytter
Karup den 2. april Nr. 4    130/148 Nr. 1    139 146 Nr.    5130/149 Nr.    3    132/149 Nr. 2    139/147
Nees den 15. april Nr. 4    134/150 Nr. 2    140/145 Nr. 5    134/152 Nr.    3 136/147 Nr. 1    141/144
Morsø den 29. april Nr. 5    132/147 Nr. 2    137/147 Nr. 3    137/149 Nr. 4    133/147 Nr. 1    138/147
Brodal den 14. maj Nr.4    123/152 Nr. 2    134/147 Nr. 5    123/153 Nr. 3    131/150 Nr. 1    136/148
Sevel den 3. juni Nr. 4    125/146 Nr. 2    136/145 Nr. 5    97/128 Nr. 3    131/150 Nr. 1    140/147
Sum total 2023 Nr. 4    644/743 Nr. 2    686/730 Nr. 5    617/ 731 Nr. 3    663/743 Nr. 1    694/733
Placering 2023 NR. 4 NR. 2 NR. 5 NR. 3 NR. 1
Karup holdet bestod 2/4 af
17 skytter.
Nr. 1 Kim Dürr 24/25
Nr. 2 Ole Rud 23/25
Nr. 3 Uffe Dam 22/24
Nr. 4 Frank Kvist 21/24
Nr. Niels B. Jensen 21/25
Nr. 6 Amalie Dürr 20/27
Karup holdet bestod 15/4 af
17 skytter.
Nr. 1 Kenth Sommer 24/26
Nr. 2 Kim Kiilerich 23/26
Nr. 3 Ole Rud Nielsen 22/24
Nr. 3 Uffe Dam 22/24
Nr. 5 John Pedersen 22/25
Nr. 6 Erik Døssing 21/25
Junior Medalie
Emil Kjærulff 19/27
Karup holdet bestod 29/4 af
20 skytter
Nr. 1 Erik Døssing 24/24
Nr. 2 Ole Rud 22/24
Nr. 3 Knud Kjellerup 22/24
Nr. 4 Poul E. Andersen 22/26
Nr. 5 Kim Kiilerich 21/24
Nr. 6 Kim Dürr 21/24
Karup holdet bestod 14/5 af
17 skytter
Nr.1 Lars D. Sørensen 23/24
Nr. 2 Peter Thisted 21/25
Nr. 3 Janne Hvid 20/25
nr. 4 Poul E. Andersen 20/26
Nr 5 Lars Lund Nielsen 20/27
Nr. 6 Frank Kvist 19/25
Karup holdet bestod 3/6 af 16 skytter.
Nr 1Ole Rud Nielsen24/25
Nr 2 Lars D. Sørensen 21/24
Nr.3 Frans Rasmussen 21/25
Nr 4 Kenth Sommer 20/24
Nr. 5 Erik Nielsen 20/24
Nr. 6 Peter Bay 19/24